Základní škola Rychnov nad Kněžnou, Javornická 1596, 516 01

Veselá školička

Click here to edit subtitle

 

Téma: S Javorníčkem do pohádky


Kdy a kde: středa 4. 3. 2020 od 16 hodin do 17 hodin, hlavní budova 


Poprvé se seznámíme se školním prostředím a budoucími učiteli v 1. ročníku. Posedíme si v lavici, poslechneme pohádku, naučíme se kousek pohádkové písničky a seznámíme se s jedním nevšedním obyvatelem naší školy. 


Rodičům představíme naši školu a rádi zodpovíme jakékoliv dotazy týkající se zápisu, metod a forem výuky, školní zralosti a dalších témat,která Vás zajímají. Téma: Sportujeme, zpíváme si


Kdy a kde:  středa 11. 3. 2020 od 16 do 17 hodin, hlavní budova 


Obsah: Děti půjdou do oblíbené tělocvičny. Budeme se běhat, skákat, tancovat, skotačit a vůbec se všelijak radovat z pohybu. A budeme taky zpívat pohádkovou písničku. 

S sebou: Děti by měly být sportovně oblečené a mít s sebou boty do tělocvičny.


Rodičům představíme naši školu a rádi zodpovíme jakékoliv dotazy týkající se zápisu, metod a forem výuky, školní zralosti a dalších témat, která Vás zajímají.Téma: Tvoříme a hrajeme si 


Kdy a kde:  středa 18. 3. 2020 od 16 do 17 hodin, hlavní budova, po 17 hodině  školní jídelna


Pořádně společně prozkoumáme školní družinu a zavítáme také do keramické dílny, kde si vyrobíme vlastní pohádkové postavičky.        


Rodičům představíme naši školu a rádi zodpovíme jakékoliv dotazy týkající se zápisu, metod a forem výuky, školní zralosti a dalších témat, která Vás zajímají.  Téma: Pohádková hra - "Zápis nanečisto"


Kdy a kde:  středa 25. 3. 2020 od 16 do 17:00, hlavní budovaVelká motivační hra pro předškoláky i jejich rodiče.  Zápis je za dveřmi. Pojďme si ověřit, že jsme na něj připraveni a zjistit, co je třeba ještě trochu dopilovat. Paní učitelky a páni učitelé pro vás mají připravenu celou řadu pohádkových úkolů, které se budou podobat těm ze skutečného zápisu. V naší hře vás provedeme mnoha zákoutími naší školy a necháme nahlédnout do jejích tajemství. Na všechny děti, které nástrahy překonají, čeká kouzelná odměna. 


Rodičům představíme naši školu a rádi zodpovíme jakékoliv dotazy týkající se zápisu, metod a forem výuky, školní zralosti a dalších témat, která Vás zajímají.Zápis do prvního ročníku


Kdy a kde:  ve středu 1. 4. 2020 od 13 do 18 hodin, v přízemí hlavní budovyMilerádi vás uvítáme  u zápisu do 1. třídy. Nemusíte se ničeho obávat. Paní učitelky a páni učitelé vás touto slavnostní událostí s radostí a pochopením provedou. Už se těšíme na krásné básničky a písničky, zavázané tkaničky či zapnuté knoflíky, spočítané kamínky, zajímavé obrázky, ale hlavně na příjemné povídání s dětmi a rodiči.


S sebou: rodný list dítěte, občanský průkaz zákonného zástupce, vhodné jsou i předvyplněné formuláře žádosti o přijetí a tzv. zápisový lístekSetkání učitelů s rodiči budoucích prvňáčků


Kdy a kde:  v úterý 26. 5. 2020 od 16 hodin, v přízemí hlavní budovy (třída bude upřesněna)První informační schůzka budoucích  učitelů v 1. třídách a rodičů. Dozvíte se, na co je třeba se ještě zaměřit před nástupem do školy, jaké pomůcky je třeba opatřit, kde bude naše třída a další užitečné informace.